APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU

BOTULOTOXÍN je látka produkovaná baktériami Clostridium botulinum, ktorej účinok spočíva v zabránení prenosu nervového signálu cez nervovo-svalovú platničku. V bežnom jazyku to znamená, že nervový impulz neprechádza na sval. Vyradením činnosti svalu dôjde k zabráneniu tvorby a vyhladeniu už vytvorených vrások na koži.

Indikácie ( kedy je vhodné aplikovať botulotoxín ):

Indikáciou k aplikácii je najčastejšie sťažnosť klienta / ky na tvorbu vrások na čele, medzi obočím a na vonkajšej strane očí. Príčinou vrások musia byť nadmerne funkčné mimické svaly.

Kontraindikácie ( kedy nie je vhodné operovať ):

Nevhodné je aplikovať botulotoxín v prípade krvácavých stavov, pri znížení imunity u klienta / ky, v tehotenstve, pri alergii na niektorú zo zložiek preparátu, alebo pri ochoreniach spojených s poruchou neuromuskulárneho prenosu. Pri iných sprievodných ochoreniach je potrebná iba zvýšená opatrnosť.

Predaplikačný priebeh:

Pred zákrokom nie sú nevyhnutné žiadne doplňujúce vyšetrenia v prípade, ak ide o zdravého klienta / ku. Ak má klient/ka vážne sprievodné ochorenia, je vhodné nechať pred aplikáciou urobiť aspoň základné vyšetrenie krvi a vnútorného prostredia.

Priebeh aplikácie:

Klient / ka prichádza na ambulanciu v deň zákroku asi 15 minút pred výkonom. Po prezutí a odlíčení je zhotovená fotodokumentácia stavu. Na klientovi/ke sú zakreslené miesta aplikácie. Klient/ka je následne odprevadený/á do miestnosti pre aplikáciu. Tu je uložený/á do kresla a sestra umyje klientovi / ke miesta aplikácie.
Aplikácia botulotoxínu sa vykonáva tenkou ihlou nasadenou na striekačke pre aplikáciu inzulínu. Do každého miesta vpichu sa aplikuje potrebný počet jednotiek preparátu. Po vpichu sa miesto aplikácie jemne masíruje. Lekár môže miesto vpichu niekedy dočasne stlačiť, ak by hrozilo riziko vzniku krvnej podliatiny. Tá aj napriek snahe môže vzniknúť, najčastejšie pri vonkajších kútikoch očí.

Priebeh po aplikácii:

Klient/ka po aplikácii zostáva sedieť na stoličke a chladí miesta aplikácie chladivým gélom. Po 10 minútach chladenia odchádza z ambulancie. Na koži po aplikácii môžu zostať mierne opuchy a mierne začervenania, ktoré však v priebehu niekoľkých hodín ustúpia. Na druhý deň po aplikácii je možné používať maskovací nedráždivý make-up. Nasledujúca kontrola na ambulancii je 14 dní od aplikácie. Nástup účinku preprátu je už počas 24 hodín po aplikácii a postupne sa stupňuje počas 5-7 dní. K vyhladeniu vrások je však potrebné počkať v niektorých prípadoch aj 3-4 týždne. Dĺžka účinku preparátu je individuálna, v priemere však 3-6 mesiacov. Interval medzi jednotlivými aplikáciami by nemal byť menší ako 3 mesiace.

🔊🔊APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU
📌08.01.2018 ordinujeme v Košiciach
📌15.01.2018 ordinujeme v Spišskej novej Vsi
Počet miest je obmedzený
objednávky a viac informácií tel: 0911 924 961

od 50,- EUR / čelo
od 90,- EUR / vráska hnevu
od 50,- EUR / okolie očí