FIBROBLAST

Vhodný nielen na lifting očí, ale aj na odstránenie vrások (na čele, fajčiarske vrásky, vrásky v okolí očí), jaziev, nepeknej kože v okolí pupka, strie

Fibroblast

Lifting očného okolia alebo zdvihnutie očných viečok, či blefaroplastika, odstránenie vrások okolo očí, okolo úst, sa v dnešnej dobe dá dosiahnuť nielen chirurgicky, ale aj nechirurgickým, neinvazívnym spôsobom, pomocou prístroja FIBROBLAST.

FIBROPLAST - Ide o prístroj, ktorý vďaka prepracovanej technológií, dokáže vykonať niekoľko neablatívnych procedúr, tzn. procedúr, pri ktorých sa neporušia hlboké vrstvy kože, pretože sa len selektívne zohrievajú zvolené štruktúry bez toho, aby sa poškodilo okolité tkanivo. Po zákroku teda oblasť nekrváca, nie je postihnutá jazvami ani rozsiahlymi modrinami. Veľkou výhodou je, že v porovnaní s chirurgickým odstránením, proces hojenia je neporovnateľne kratší. Tento prístroj sa využíva najmä pri zdvihnutí očných viečok, ale aj pri odstraňovaní kruhov pod očami, vrások, jaziev a pod.

Nechirurgický lifting - cenník:

Horné viečka 140,- EUR
Dolné viečka 140,- EUR
Horné a dolné viečka naraz 240,- EUR

Vrásky v okolí očí -vonkajší kútik od 60,- EUR
Vrásky (fajčiarske) nad perou 100,- EUR
Vrásky na čele od 100,- EUR

Vrásky na líčkach od 100,- EUR

Cena odstránenia vrások sa vopred určí podľa rozsahu postihnutej plochy .
Výsledok je takmer vždy viditeľný po jednej procedúre. V prípade, že bude potrebná druhá procedúra, zaúčtovaných bude len 50% z pôvodnej ceny.

Ako Fibroblast funguje

FIBROBLAST dostal svoj názov podľa základnej bunky väziva, nazývanej rovnako fibroblast. Patrí ku kmeňovým bunkám a produkuje stavebné zložky medzibunkovej hmoty. Fibroblasty majú nenahraditeľnú funkciu pri hojení. Vždy, keď sa poškodí tkanivo, fibroblasty putujú do tejto oblasti a produkujú predovšetkým kolagén.

Na špičke pera, s ktorým sa procedúra vykonáva, sa produkuje tzv. plazmatický lúč. Tento lúč prejde zo špičky pera na pokožku, kde teplom zmrští maličký bod o rozmere jedného milimetra na jej povrchu. Tým sa pokožka v okolí bodu napne, preto sa tieto body musia vykonávať v presne stanovenom rozostúpení, aby došlo k redukcii nadbytočnej kože. To samozrejme vyškolený odborník presne vie určiť, aby bola dosiahnutá čo najlepšia efektivita procedúry.

Aké sú výhody nechirurgického liftingu

 • Pokožka po zákroku ostáva bez jaziev či modrín
 • Výsledok je viditeľný ihneď po zákroku
 • Rýchla doba rekonvalescencie (5 až 7 dní)
 • Nedôjde k prehnanému liftingu, pretože sa odstráni len prirodzene nadbytočná koža (v porovnaní s chirurgickým zákrokom)
 • Dlhodobý efekt (výsledok trvá až do doby prirodzeného starnutia)
 • Vhodný nielen na lifting očí, ale aj na odstránenie vrások (na čele, fajčiarske vrásky, vrásky v okolí očí), jaziev, nepeknej kože v okolí pupka

Aký je postup pri vykonávaní neinvazívneho liftingu Fibroblast

 • Nanesenie anestetika na problémovú oblasť
 • Použitím prístroja FIBROBLAST sa postupne vytvára niekoľko bodov v požadovanej mriežke (viď foto nižšie)
 • Nanesenie upokojujúceho séra
 • Na ošetrované miesto musí byť nanášaný ochranný krém s vysokým UV faktorom, ktorý bude novú pokožku chrániť pred slnkom a chladom

Čo by ste mali vedieť pred absolvovaním neinvazívneho liftingu Fibroblast

 • Malé body - chrastičky, ktoré vzniknú po procedúre sa nesmú škrabať ani odlupovať. V takom prípade môžu vzniknúť na ošetrovanom mieste jazvy.
 • Na ošetrenie po zákroku sa nesmú používať vatové tampóny, ktoré môžu zanechať čiastočky bavlnených vlákien v malých chrastičkách. Najvhodnejšie je používať gázu.
 • Po procedúre je potrebné postihnuté miesto ošetrovať podľa pokynov so špeciálnym prípravkom, ktorý vám bude doporučený v salóne.
 • Po precedúre sa nedoporúča navštevovať sauny, výrazne cvičiť či vykonávať iné aktivity, ktoré môžu dráždiť postihnuté miesto, aby sa tak do chrastičiek nedostala infekcia a aby proces hojenie prebehol v poriadku.
 • Po procedúre môžu na ošetrovanom mieste ale aj v jeho okolí vzniknúť opuchy, ktoré sa by do 4 - 7 dní mali stratiť.
 • Optimálny výsledok je viditeľný po úplnom odznení opuchov a zahojení chrastičiek, približne do 2 - 4 týždňov.
 • Pre optimálny výsledok postačuje zvyčajne jedno sedenie. V prípade, žeby ste s výsledkom neboli spokojní, ďalšiu procedúru je možné vykonať najskôr za 6 - 8 týždňov, pričom z nasledujucého sedenia bude odpočítaných 50% z ceny.